Apie Socialinę Panoramą

Lukas Derks
#socialpanorama

Socialinė Panorama – metodas, sukurtas socialinio psichologo ir neurolingvistinio programavimo eksperto Lukas Derks Ph.D, yra nauja paradigma psichologijoje. Jis atrado, kad žmonės nesąmoningai savo socialinę aplinką vaizduoja kaip kraštovaizdį, trimatį žemėlapį, kuriame konkrečią vietą užima atitinkami asmenys ir grupės.

Svarbiausia – vieta ir atstumas

Kito žmogaus vieta ir atstumas nuo savęs nulemia santykį su tuo žmogumi. Pavyzdžiui, mylimas žmogus jūsų socialinėje panoramoje dažniausiai bus išgyvenamas artimai ir aiškiai. O tas, su kuriuo mažai bendraujate, bus toliau. Kiekvienai socialinei aplinkai, kuriai priklausome, turime atskirą socialinę panoramą: artima aplinka, darbo aplinka, ir kitos socialinės aplinkos.

Kas įmanoma su socialine panorama

Visų pirma, tam tikroje socialinėje aplinkoje galima atrasti savo „aš įvaizdį“, savęs pajautimą. Savęs vaizdas nuolat nesąmoningai rodo jūsų socialinę padėtį – kaip matote save tarp kitų. Tai suteikia jums galimybę patikrinti, ar šis savęs vaizdas atitinka kontekstą. Įvaizdis apie save taip pat gali pasakyti apie galbūt ribojančius jūsų įsitikinimus. Jūsų „savo vieta“ jūsų socialinėje panoramoje lemia jūsų pasitikėjimą savimi ir savigarbą.

Be to, darbas su šiuo metodu suteikia galimybę pakeisti kitų žmonių įtaką jums. Vidinė socialinė panorama veikia mus nesąmoningai, tačiau ją galima suvokti sąmoningai ir pakeisti. Jei jaučiatės ko nors įbaugintas, bauginantis asmuo jūsų socialinėje panoramoje yra per daug centrinis, didelis ir (arba) arti jūsų. Jaučiasi, kad į tave žiūri iš aukšto, kad esi mažas,… Sąmoningai mažindamas kito žmogaus įvaizdį, nutolindamas jį ir perkeldamas jį į kitą vietą – mažiau centrinį, realybėje taip pat pamatysi jį „kitaip“.

Su Socialinės panoramos metodu galime (terapiškai) gydyti visų rūšių socialines – emocines problemas.

Ką galime nuveikti individualių konsultacijų metu?

Keli pavyzdžiai:

teigiamo savęs įvaizdžio kūrimas (atsiranda daug daugiau pasitikėjimo savimi ir savigarbos)

nepageidaujamų socialinių savybių keitimas ( nuvertinate save, visada prisiimate kaltę, bijote konfliktų, net jei jie neišvengiami kaip gyvenimo dalis ir kitos socialinės savybės).

intymių santykių, šeimos santykių gerinimas.

Konfliktų ar įtampos sprendimas komandose arba tarp jų

Pagerinti sąveiką su grupėmis su autoritetais

Socialinės Panoramos esmę vaizdžiai padės suprasti – 3 minučių animacinis filmukas. Greitas poveikis, ilgalaikis rezultatas – tai, už ką aš taip mėgstu Socialinės Panoramos metodą. „Kai nežinai, kaip tai veikia, tokie greiti pasikeitimai atrodo kaip stebuklas. Kai žinai, kaip tai veikia – tai technologija.” Lukas Derks Ph.D

Kviečiame pažiūrėti: https://www.facebook.com/watch/?v=344885332843812

Šis klientės atsiliepimas parašytas po kosultacijų, kurių metu ir taikėme „Socialinės Panoramos” metodą. Atsiliepimas parašytas praėjus 3 mėnesiams. Kiekvienam klientui gautas rezultatas ir sesijų skaičius gali būti skirtingas, priklausomai nuo kliento turimos patirties.